POVEZ II – podpora odborného vzdělávání zaměstnanců

Získejte finanční prostředky na vzdělávání svých zaměstnanců díky POVEZ II !

POVEZ II aneb projekt Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II

Jedná se o projekt, který umožňuje získat finanční prostředky na vzdělávání nebo rekvalifikaci stávajících i budoucích zaměstnanců a OSVČ. A nejen to – příjemným bonusem navíc je náhrada mzdových nákladů školených zaměstnanců.

Příjem žádostí je možný od 1.4.2016 a bude realizován do 30.listopadu 2020. Celková částka na projekt, který je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu, je plánován ve výši 3,5 miliardy Kč.

Pro koho je projekt POVEZ II určen

Projekt Povez II je určen:

• firmám (mimo firmy sídlící na území hl. m. Prahy)
    • pro současné zaměstnance
    • pro potenciální zaměstnance
  • fyzickým osobám (OSVČ),
  • nestátním neziskovým organizacím (NNO),
  • nově je určen i vzdělávacím společnostem.

Jaká školení bude možno z projektu POVEZ II proplatit

Z projektu bude možno proplatit:

• vzdělávání obecné i specifické,
  • v akreditovaných nebo neakreditovaných kurzech,
  • vzdělávání, které je přímo na pracovišti zaměstnavatele, a to včetně praktické přípravy.

Výhody podpory POVEZ II

• Zaměstnavateli bude hrazeno až 85 % nákladů vynaložených na odborný rozvoj zaměstnanců zapojených do projektu. Výše poskytovaného příspěvku se bude odvíjet dle pravidel poskytování veřejné podpory de minimis a blokové výjimky (pro většinu firem to bude 85% z nákladů na vzdělávací aktivitu).
  • Zmírnění podmínek pro vstup do projektu a administrace žádostí (nedokládá se žádná výsledovka, nejsou podporovaní zaměstnavatelé dle CZ-NACE, dokládají se především bezdlužnosti).
  • Zaměstnavateli může být také poskytován příspěvek na úhradu mzdových nákladů, které vynaloží na vzdělávané zaměstnance za dobu jejich účasti na odborném rozvoji, a to výše až 176 Kč za hodinu při 8 hodinové pracovní době.
  • Zapojení potenciálních nových zaměstnanců.
  • Možnost realizace více typů školení (včetně jazykových kurzů).
  • Bodové zvýhodnění zaměstnanců ve věku 54+.
  • Vzdělávání musí být zahájeno do 6 měsíců od schválení žádosti.
  • Žádosti bude možné podávat i elektronicky přes datovou schránku.
  • Vzdělávání bude realizováno na území ČR, případně mimo ČR, pro zaměstnance provozoven zaměstnavatele (s výjimkou provozoven na území Hlavního města Prahy).

Vzdělávání bude moci být zajištěno:

• externím vzdělávacím zařízením,
  • interními lektory zaměstnavatele.

POTŘEBUJETE POMOCI?

• Zpracujeme Vám analýzu vzdělávacích potřeb přímo na míru Vaší firmě.
  • V případě zájmu pro Vás vyhotovíme dotační žádost POVEZ II včetně všech náležitostí, finančních výpočtů, smluv, výběrového řízení podkladů pro řádnou evidenci a publicitu kurzů.
  • Jsme připraveni se zúčastnit Vašich výběrových řízení na dodavatele školení.

V případě zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle 776 025 988 nebo university@net-university.cz.

povezII-proces